Lyžařský kurz v Beskydech

28.01.2020

Druhou lednovou neděli vyrazil autobus s žáky 6. a 8. tříd na týdenní lyžařský výcvikový kurz. Jako již tradičně se útočištěm stala Horní Bečva, tamní hotel Labyrint a sjezdovka U Sachovy studánky.

Všichni žáci již měli na lyžích nějakou tu zkušenost, a tak nebyl problém lyžovat hned od začátku kurzu na hlavním svahu. V polovině lyžařského výcviku si žáci mohli vybrat mezi odpolední relaxací v bazénu anebo procházkou po okolí. Nechybělo ani středeční večerní lyžování, které má svoji úžasnou atmosféru při záři reflektorů a skoro prázdné sjezdovce. Ke konci kurzu byli žáci rozděleni do skupinek a zdokonalovali se navzájem v lyžování a ve snowboardingu.

Večer býval program ve společenské místnosti na hotelu, kde se hrály hry, po kterých přišla na řadu diskotéka. Ta závěrečná přišla na řadu v pátek a všichni se na ni skvěle bavili.

K bezproblémovému průběhu kurzu přispěli svými zkušenostmi kolegyně Mgr. Švajdová, Mgr. Čapková a kolega Mgr. Horký a spolu s paní zdravotnicí Petrou vytvořili výborně fungující tým, za což jim patří velký dík.

Velké poděkování patří ovšem i všem žákům, kteří svým chováním a vystupováním přispěli k poklidné atmosféře lyžařského výcviku.

Mgr. Jaromír Krejčí