Městské kolo závodů v plavání na Arménské

01.03.2020

V měsíci únoru se v bazénu ZŠ Arménská, tentokrát již nově rekonstruovaném, jako každoročně konalo městské kolo závodů v plavání žáků 3. - 5. ročníků. Této soutěže se letos zúčastnilo celkem 100 malých závodníků z 9 brněnských škol.

Žáci, kteří reprezentovali naši školu, se předvedli skvělými výkony a získali přední umístění v jednotlivých disciplínách.

Ze 3. ročníků byl nejúspěšnějším plavcem Eduard Kahle se ziskem dvou zlatých medailí, David Esender vybojoval jednu bronzovou.

Z dívek si vedla nejlépe Hana Bierová, která se umístila na 3. místě. Štafeta se třeťákům také vydařila, získala zlaté medaile.

Z žáků 4. ročníků si nejlépe vedl Šimon Policar se ziskem jedné stříbrné a jedné bronzové medaile, v kategorii dívek byla nejúspěšnější Valerie Zvěřinová, která ve své kategorii získala dvě stříbrná umístění.

V kategorie 5. ročníků měli jednoznačně převahu žáci naší školy. Lukáš Gregr, Adam Řiháček a Oliver Hynek vybojovali v obou disciplínách zlato, stříbro i bronz. Děvčata byla také velmi úspěšná. Julie Marková, Lucie Nečasová a Natálie Křepelková získaly v obou disciplínách všechna přední umístění.

Štafeta pátých ročníků k naší velké radosti také zvítězila.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Velký dík také patří všem organizátorům a rozhodčím z řad pedagogů, ale také pomocníkům rozhodčích z řad žáků 2. stupně, za hladký průběh této akce.

Věříme, že tato tradice zůstane zachována a v příštím školním roce opět poměříme své plavecké dovednosti s žáky mnohých škol z celého Brna.