Páťáci v Praze

19.11.2019

Žáci pátých ročníků měli možnost v rámci vlastivědné exkurze navštívit naše hlavní město Prahu právě ve dnech, kdy si připomínáme výročí " sametové revoluce ".

Mnozí žáci tak měli možnost vidět poprvé naživo významné památky, o kterých měli povědomí z hodin vlastivědy.

První zastávka byla na Vyšehradě, kde jsme viděli rotundu sv. Martina, " Čertův sloup " a v rozlehlém parku jsme obdivovali sousoší, která připomínají naše nejstarší české dějiny. Krásná vyhlídka na město z místa, kde podle pověsti skočil Horymír na svém Šemíkovi, byla také velkým zážitkem.

Za dalšími zážitky jsme se přesunuli na Pražský hrad a jeho nejbližší okolí. Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, čestná stráž, vyhlídka na Prahu, kdy jsme mohli v dálce vidět Národní divadlo i Tančící dům. ...

Další cesta vedla Nerudovou ulicí známou především domy s domovními znameními směrem na Staré Město ke Karlovu mostu. Po krátkém odpočinku se svačinkou na Kampě jsme přešli Karlův most a pokračovali dál směrem na Staroměstské náměstí, kam jsme přišli právě včas, abychom viděli Staroměstský orloj v pohybu. To byl zážitek !

Naše pěší náročné putování pokračovalo směrem k Václavskému náměstí, kde jsme si u sochy sv. Václava znovu připomněli letošní výročí.

Den plný zážitků a nových poznání jsme zaznamenávali do pracovních listů a křížovky.

Unavení, ale spokojení jsme se navečer vraceli domů a ještě během cesty povídali o svých celodenních zážitcích.