Pohádkové dobrodružství v I.B (II. oddělení ŠD) pokračuje

09.01.2020

 Pojďte společně s námi zavzpomínat na předvánoční a vánoční přípravu. Doprovázely nás dvě nadpřirozené bytosti- v listopadu drak a v prosinci čertík. S nimi jsme si také užili spoustu dobrodružství, poznání a vyrábění.

Drak přišel mezi nás a ronil krokodýlí slzy. Nevěděl, jak se jmenuje a odkud pochází. A tak nás napadlo, zda není příbuzný s naším brněnským drakem. Rozhodli jsme se to prozkoumat. Nepřízeň počasí nám plány malinko překazila, ale my jsme měli jiných starostí dost- museli jsme drakovi najít jméno a také pro něj připravit jídelníček. Úkoly to byly nelehké, přesto jsme to společnými silami zvládli- draka jsme pojmenovali Soptík podle návrhu naší Kačenky a jídla nakonec měl také do sytosti. Děti pro Soptíka připravily velmi různorodý jídelníček - bylo v něm ovoce a zelenina, ale také svíčková na smetaně a hamburger. Přípravu na zimní čas nám zkrátilo očekávání příchodu svatého Martina. Ten sice na bílém koni nepřijel, ale my jsme neotáleli a sníh jsme si vyrobili v podobě mnoha papírových sněhových vloček, které nám po třídě začali poletovat. To byla nádhera! Rozveselit nás také přišel pan Trojan se svými kamarády pejsky a ukázkou canisterapie.

Listopad se překulil do měsíce prosince, který jsme prožili s rohatým. Čertík nás opravdu navštívil a ne jeden. Připravili jsme si pro něj slib a na andílky s Mikulášem jsme také pamatovali pěknými básničkami. A protože se už blížily Vánoce a to je čas pohádek, přečetli jsme si a poslechli si hned několik čertovských, ze kterých plynulo moudro i ponaučení. V adventním čase jsme se podíleli na vystoupení při příležitosti rozsvěcování bohunického vánočního stromu zpěvem a živým betlémem. Také jsme připravovali rodičům tajné překvapení- svícen z keramiky a vlastnoručně vyrobený kalendář na rok 2020, za kulturním zážitkem jsme šli společně s ostatními třídami 1. a 2. ročníků do divadla Radost v Brně a za poznáním jsme zamířili i do knihovny. A protože jsme na našeho draka nezapomněli, navštívili jsme ho při odpolední procházce předvánočním centrem na Staré radnici v Brně. Na Zelném trhu jsme napsali společný dopis Ježíškovi, na náměstí Svobody jsme si prohlédli vánoční strom a popovídali jsme si o jeho tradici.

Celý ten pohádkový předvánoční čas nám uzavřela vánoční třídní besídka, kterou jsme si s dětmi velice užili a společně se radovali z očekávání příchodu Ježíška. Nechyběl vánoční stromeček, nechyběly dárky, nechybělo cukroví, nechyběly koledy a ani vůně teplého čaje.

Vše je již za námi. Se svátkem "Tří Králů" jsme uklidili stromeček a někdo zaklepal na dveře. Kdo to byl? Přeci pohádková bytost...... Honza.

Děti s paní učitelkou a s paní vychovatelkou z I.B