Turnaj v sudoku

16.12.2019

Ke konci listopadu proběhlo na naší škole školní kolo v luštění známé hry Sudoku, která se do Evropy dostala z Japonska.

Soutěže se zúčastnilo 34 žáků od 5. do 8. tříd, kteří během 60 minut řešili 4 typy Sudoku, dvě obyčejné a dvě tzv. klonované. Celkem měli za úkol vyplnit 154 políček těmi správnými čísly. V kategorii 5. tříd se mezi 12 žáky umístil na prvním místě Šimon Winter z 5. B, na druhém místě Jan Pudil z 5. A, třetí skončila Lucie Nečasová z 5. B.

Nejvíce obsazená byla kategorie žáků 6. a 7. tříd. Správně všechny čtyři Sudoku vyluštil Patrik Nádvorník, druhý skončil Radim Halouzka a třetí Hynek Žlůva. Všichni žáci jsou z 6. B.

Nejméně odvahy měli žáci nejvyšších ročníků, bylo jich pouze 6. O zlato bojovala dvě děvčata a to Kristýna Musilová z 8. C, která vyplnila všechny hry správně v lepším čase než Lenka Schillerová z 8. A. Bronz získala Lenka Lejsková z 8. C.

První dva z každé kategorie nás reprezentovali na Vánočním turnaji v Sudoku, který se konal na ZŠ Sirotkova. Jak jsme se dozvěděli, městské kolo bylo velice náročné, zejména překvapilo netradičními Sudoku. I když se naši žáci neumístili na předních místech, děkujeme jim za reprezentaci školy a věříme, že příště to vyjde.

Pokud byste měli zájem, můžete trénovat a příští rok se přidat k soutěžícím. Přidávám odkazy na stránky, kde najdete mnoho inspirací

https://sudokualogika.cz/

Ivana Coufalová