Velká čtenářská soutěž Od Andersena k Andersenovi

15.04.2019

Letošní vítězka přečetla za rok 34 190 stran!

Jako každoročně proběhlo i letos na zahájení Noci s Andersenem vyhlášení Velké čtenářské soutěže "Od Andersena k Andersenovi". Noc s Andersenem je akce na podporu dětského čtenářství, proto ani naše škola nechce zůstat pozadu. Vždy po ukončení Andersena dostanou všichni žáci 1. stupně Čtenářské listiny, do nichž si po celý rok mohou zapisovat své přečtené knížky. Za celý rok, na příští Noci s Andersenem, se dozvědí, jak úspěšnými čtenáři letos byli.

Na Noci s Andersenem tradičně vyhlašujeme nejprve kategorii tříd. Každá třída, ve které se do čtenářské soutěže zapojili všichni žáci (a nezapomněli přinést svoji Čtenářskou listinu), získává poukázky na nanukové dorty. Letos zvítězily třídy 1. A, 1. B, 2. B a 3. A; z nich pak jedna získala hlavní cenu, balíček dobrůtek na výrobu zmrzlinových pohárů. Byla to třída 3. A s nejlepším čtenářem Štěpánem Bébarem.

V kategorii jednotlivců vždy nejprve vítáme na pódiu ty nejmladší, naše prvňáčky. Je skvělé, že už umějí číst a že si oblíbili knížky. Vítězi 1. tříd se stali Eliška Jehličková z 1. A, která přečetla 45 knížek, Jaroslav Bartoň z 1. B s 18 knížkami a Martin Nádvorník z 1. C, který přečetl 6 knížek.

Větší boje nastaly mezi žáky 2. - 5. tříd, kde již tradičně vyhlašujeme pouze vítěze za celý ročník. V kategorii 2. ročníku tak vyhrál Tomáš Juřica z 2. A, který přečetl 16 knížek (1 497 stran), mezi třeťáky zvítězil Štěpán Bébar ze 3. A s 19 knížkami (3 688 stran), vítězka čtvrťáků Katka Vrbasová ze 4. B přečetla 30 knížek (7 111 stran) a páťačka Daniela Bébarová z 5. A zvládla 96 knížek (34 190 stran).

Asi nikoho nepřekvapí, že tři absolutní vítězové vzešli z řad páťáků. Krásné 3. místo získal Lukáš Odehnal z 5. B, který přečetl 62 knížek, na 2. místě skončila Eliška Borešová z 5. A s 96 knížkami a 1.místo a titul Čtenářka roku 2019

získala Daniela Bébarová z 5. A, která stejně jako Eliška přečetla 96 knížek, ale vyhrála na neuvěřitelný počet stran: 34 190!

Všichni výherci si, jak jinak, odnesli jako cenu nové knížky; Daniela navíc mohla své kamarády a mladšího brášku pozvat na pizzu dle vlastního výběru.

Gratulujeme všem vítězům, děkujeme spoluorganizující třídě 5. A a za rok se těšíme u Velké čtenářské soutěže zase na shledanou!

Mgr. Lenka Vašíčková