NOVINKY

Naši žáci měli letos opět příležitost zúčastnit se Národní soutěže dětského literárního projevu Náš svět. Soutěž vyhlašuje Národní institut pro další vzdělávání při Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Cílem soutěže je podpořit nadání a tvořivost všech dětí z České republiky ve věku od 6 do 15 let, ať už jednotlivců, či celých...

Jako každý rok touto dobou, tak i letos proběhlo na naší škole 1.kolo Talent Show. Ve čtvrtek 25.4. předvedli svůj talent žáci 1. stupně, v pátek 3.5. pak žáci 2. stupně. Vystoupení žáků hodnotila porota složená z žáků 9. tříd a žákyně z 5. třídy.

Ve dnech 29.-30.4. a 6.-7. 5. 2019 jsou na naší škole vyhlášena ředitelská volna.

Již tradičně se na naší škole konalo okresní kolo OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) pod záštitou mistryně světa a olympijské medailistky v trojskoku Šárky Kašpárkové. Ani špatné počasí nám nezabránilo v pořádání této stále více oblíbené akce, které se účastnilo 10 škol a 150 žáků.

V měsíci březnu i dubnu jsme s žáky 1. stupně absolvovali několik sportů. V březnu jsme odehráli turnaj v korfbale, na začátku dubna jsme odehráli turnaje ve vybíjené, a to vždy nejen školní kola, ale i obvodní.

Zabralo to téměř měsíc příprav a chystání, ale stálo to za to! V dubnu uskutečnili páťáci snad největší akci, která je na prvním stupni každý rok čeká: připravili Pohádkové odpoledne pro děti, které se na naši školu chystají k zápisu. Předškoláčci přišli s vykulenýma očima, ale brzy se přestali bát. Ve škole je přivítaly pohádkové postavy, které si...

Po zimě se začíná zahrada pomalu probouzet k životu, a to je ten pravý čas začít s výsadbou, abychom se o pár měsíců později mohli těšit z vlastní úrody. O tom, co vše zahrnuje pěstování zeleniny, se přesvědčili žáci třídy 5. C minulý týden ve středu 17. dubna.

Dne 17.4. 2019 se konal jíž 22. ročník oblíbeného fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Okrskové kolo pro žáky 4. a 5. ročníků se hrálo v tréninkovém centru mládeže v Brněnských Ivanovicích.