NOVINKY

Začátkem prosince přišla za námi do hodiny výtvarné výchovy paní Kratochvílová, která nás naučila plést krásné zvonečky z pedigu. Upletené zvonečky si pak děti odnesly domů jako dárečky pro rodiče na Vánoce.

Koncem listopadu si žáci v hodině výtvarné výchovy vyráběli netradiční krabičky na vánoční dárky. S nápadem vyrábět krabičky přišel Lukáš Polanský, který se pak na dvě vyučovací hodiny stal učitelem VV. Trpělivě žákům vysvětloval postup výroby krabičky a ochotně všem pomáhal.

Noc bez drog

03.01.2020

V listopadu se konala na naší škole již tradiční Noc bez drog. Akce začínala jako obvykle přednáškami. Letos si žáci mohli vybrat přednášky na následující témata: Hasiči; Seriózně o sexu; Antikoncepce a pohlavní nemoci; Anorexie, bulimie; Návykové látky; Závislost na drogách; Drogy, alkohol, kriminalita; Život za mřížemi; Proč nebrat drogy;...

Chodbu u naší třídy ozdobily vánoční vitráže. Děti ze 4.C si vyzkoušely ve výtvarné výchově novou techniku, která je velmi zaujala a bavila.

Letos jsme se rozhodly s dětmi vyrobit pro rodiče speciální dárky. Tatínkům jsme vlastnoručně nakládaly hermelín a maminkám děti vyrobily nápaditou ozdobu na zeď. Dárky si můžete prohlédnout na fotkách .

Ve čtvrtek před Vánocemi provonělo celou školu pečení vánoček. Na vlastnoručně upletených a upečených vánočkách si všichni moc pochutnali.

Dne 17.12.2019 navštívil naši školní družinu kouzelník Reno. Svým veselým interaktivním a vtipným programem dokázal vykouzlit úsměv na všech tvářích dětí. Závěrem programu jsme "vyčarovali" pro děti hry, s kterými si budou hrát ve ranní družině. Kouzla a kouzelníkova dovednost vytvořila krásnou atmosféru a byla pro děti hezkým dárkem k Vánocům.

V úterý 17. prosince se někteří vybraní žáci z 8. B zúčastnili akce-anglická snídaně naživo. Ve školní kuchyňce se pokoušeli uvařit tradiční anglickou snídani: vejce, slanina, fazole, rajče a houby s párkem a s toustovým chlebem a máslem. Všem chutnalo a akce se jim líbila.

Ke konci listopadu proběhlo na naší škole školní kolo v luštění známé hry Sudoku, která se do Evropy dostala z Japonska.

Dne 11. prosince jsme po půlroční přestávce znovu otevřeli náš bazén. Slavnostního otevření se zúčastnili nejen představitelé naší městské části, ale i zástupci města Brna. Naši žáci si připravili krátké vystoupení. Ti, kteří plavou za Kometu, nám ukázali různé plavecké styly. Od pana ředitele získali za své plavecké úspěchy sladkou odměnu.

Na ZŠ Arménská se všichni naši žáci od třetí třídy učí anglicky. Na druhém stupni pak přibírají druhý cizí jazyk, který si volí mezi němčinou a ruštinou. Osmáci studující ruštinu navštívili ve čtvrtek 28. listopadu společně s paní učitelkou ruského jazyka Ruské centrum na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Toto centrum podporuje a financuje...

Tradicí každé městské části bývá rozsvěcování vánočního stromečku. Ne jinak je tomu i v Bohunicích, kde si naši žáci jako každý rok, zatancovali a zazpívali. Své vystoupení si pak zopakovali, když nás navštívili předškoláci z mateřských škol. Bylo co poslouchat i na co se dívat